JoVE Veritabanı Eğitim Semineri

Değerli İTÜ Mensupları,

Dünyanın ilk ve tek hakem heyetli video dergisi olan JoVE (Journal of Visualized Experiments) veritabanı için eğitim semineri düzenlenmiştir.

JOVE2017web

2016 yılından beri aboneliğimiz kapsamında olan JoVE, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak anlatıldığı dünyanin ilk ve tek hakem heyetli video veritabanıdır. 

Videolar makaleyi yazan araştırmacının laboratuvarında JoVE’nin profesyonel video ekibi tarafından çekilmektedir. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder, Web of Science ve Scopus tarafindan indeksenmektedir ve dünyada etki faktörü  olan tek hakem heyetli video veritabanıdır.

Türkçe çeviri ve İngilizce altyazı seçeneği bulunan, dünyanın en iyi üniversite laboratuvarlarında çekilmiş deneyleri ve 16,000’in üzerinde akademisyenin makalesini içermektedir.Yaklaşık 8,000 video mevcut olup her ay 100 tane yeni video eklenmektedir. 


Bu  yıl itibari ile üniversitemiz erişim kapsamı genişletilmiş, Unlimited olarak JoVE içerisinde13 adet Journal bölümü ve 33 Science Education koleksiyonu ile tamamına erişim hakkı sağlanmıştır.

Erişim linki: https://www.jove.com/

Tarih : 14 Aralık 2017, Perşembe
Saat  : 14:00 - 15:30
Yer    : İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi Konferans Salonu

Katılım salon kapasitesi ile sınırlı olduğundan lütfen kayıt formunu doldurunuz.

İTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı